Torpedo Havířov

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Torpedo Havířov

Vícemistr ČR 2002 a 2007

Opengame Brno 2017 Junioři

Od 15.6. do 18.6.2017 se naši junioři zúčastnili prestižního mezinárodního turnaje Opengame Brno 2017, kde nakonec dosáhli historického úspěchu, když se probojovali až do finále. Už výsledky a hlavně předvedená hra ve skupině dávaly tušit, že při troše sportovního štěstíčka by to nemuselo v Brně dopadnout vůbec zle. Nově se tvořící tým, který od následující sezóny bude hrát nejvyšší juniorskou KB ligu, sbírá zkušenosti a určitě i účast na turnaji ve Švédsku o měsíc dříve výraznou měrou pomohla k úspěchu v Brně. Trenéři Ondra Mikula a Michal Ondruš vsadili tentokrát na tým bez individualit, za to jsou zde hráči, kteří tvoří jednu velkou partu, kterou zdobí obrovská bojovnost a týmový duch.

Ve skupině nejdříve kluci narazili na tým FC BUČIS TEAM a bez větších problémů jej porazili 4:0 po brankách Filipa Deáka, Jirky Třineckého, Andreje Bílka a Dana Bitzánka. Ve druhém utkání narazilo Torpedo na FbC Hradec Králové, které v minulé sezóně hrálo nejvyšší KB ligu a po vyrovnaném souboji Hradec v samém závěru utkání strhl vítězství na svou stranu v poměru 4:3. Za Torpedo stříleli branky Dominik Dohnal, Andrej Bílek a Dan Bitzánek. Ve třetím utkání ve skupině si Torpedo zahrálo proti domácímu týmu a jednomu z favoritů turnaje itelligence Bulldogs Brno. Torpedo v tomto zápase bylo opticky lepším týmem a zejména svým kolektivním pojetím hry sahalo po vítězství v zápase. Nakonec se ale Brnu podařilo vyrovnat a utkání skončilo 2:2. Za Torpedo se tentokrát trefili Adam Klimeš a Dan Tychtl. V posledním zápase skupiny si Torpedo s chutí zastřílelo proti K1 Florbal Židenice a po brankách 3x Dana Tychtla, 2x Adama Klimeše, Dominiků Hubla, Ošťádala, Dohnala, Křístka, Filipa Deáka a Honzy Fiedora zvítězilo 11:0, což jim zaručilo třetí místo ve skupině se 7 body (o dva méně než první Hradec).

Ve vyřazovací části naši kluci nejdříve narazili na FBC Hradečtí lvi SION a opět bez větších problémů postoupili do dalšího kola po vítězství 5:0, branky Torpeda: Ondřej Kučera (26), Jiří Třinecký (38), 2x Daniel Tychtl (91),Dominik Hubl (99). Tady už se hrálo stylem poražený jede domů. Dalším soupeřem byl opět domácí brněnský tým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers White. Našim hráčům jakoby brněnské týmy svědčili a po heroickém výkonu jej vyřadili v poměru 5:3, kdy Brnu už nepomohlo ani zmrtvýchvstání v závěru utkání. Branky Torpeda: Andrej Bílek (15), Adrián Böhm (3), Dominik Hubl (99) a 2x Filip Deák (95). Ve čtvrtfinále už šlo o hodně, postoupívší tým věděl, že bez medaile z Brna už neodjede. Torpedo i tentokrát narazilo na domácí tým Hornets Brno a utkání pro ně začalo velmi nepříjemně. Po polovině zápasu jsme prohrávali 2:0, za bouřlivé podpory fanoušků Torpeda, naši kluci po změně stran svého soupeře zmáčkli a vyrovnali po brankách Danů Holinky a Matlocha na konečných 2:2. O postupujícím musely rozhodnout nájezdy. Opora týmu brankář Denis Jasiok svůj tým držel nad vodou až do 6. série, kdy se už na to nemohl dívat kapitán Torpeda Ondra Kučera a mazácky rozhodl o postupu Torpeda do semifinále. 

V nedělním semifinále na nás čekal rival FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Ačkoliv ostravský tým hrál vyšší soutěž v minulé sezóně, na palubovce to vypadalo opačně. Torpedo se nezaleklo a opět po kolektivním a bojovném výkonu svého soupeře převyšovali. Ostravákům nepomohl ani tah trenérů, kdy většinu zápasu odehráli na dvě pětky a zbytek týmu smutně seděl na střídačce a díval se na létající Torpéďáky. Převaha Torpeda nebyla znát jen na hřišti ale i v hledišti. Ostravě zůstala malá náplast a radost z tohoto zápasu v podobě vyrovnávací branky v poslední minutě zápasu. Rozhodnout musely opět nájezdy a protože mělo Torpedo kapitána Ondru Kučeru, brankáře Denise Jasioka, ke kterým se přidal další srdcař Torpeda Andej Bílek, bylo o finalistovi rozhodnuto. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se museli pro letošek spokojit s tím, že králem florbalové juniorské kategorie celé Moravy je Torpedo Havířov.

Ve finále se Torpedo utkalo s nejlepším celkem juniorské kategorie PSN Tatran Střešovice. PSN Tatran Střešovice je obhájcem titulu KB ligy juniorů. Až do poslední minuty prvního poločasu se na palubovce odehrával naprosto vyrovnaný souboj, který zvedal diváky ze sedadel. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a čekalo se na první branku. Tu bohužel na konci první půle vstřelili Střešovice a aby to nebylo málo, využili ztráty koncentrace Havířova a ještě v téže minutě upravili skóre na 2:0. Naši hráči se hned po přestávce pokusili o vyrovnání a Dominik Hubl snížil na 2:1. Od této chvíle však už bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to PSN Tatran Střešovice. Torpedo naprosto rezignovalo a už se těšilo na oslavy druhého místa. Výsledek finále 10:1 neodpovídal předvedené hře, ale je nutné sportovně přiznat, že zejména druhá půle potvrdila oprávněnost Tatranu být mistrem ligy ČR juniorů a vítězem Opengame Brno 2017.

Všichni hráči, realizační tým i fanoušci Torpeda si zaslouží velké poděkování. Zejména hráči se přesvědčili o tom, že hrát se dá s každým a i vyhrát se dá s každým. Po návratu do Havířova čekalo všechny příjemné publikum, které přišlo naše hráče přivítat a ocenit jejich obrovský sportovní úspěch.

Diskuze k článku

Informativní schůze starších žáků ročníků 2004, 2005 ohledně příští sezóny se koná v pátek dne 29.6. v 17:00, sraz je u vrátnice MSH. Prosíme o účast jen hráče. Případné omluvenky na FB ve skupině či SMS na telefonním čísle 737199008.

25.06.2018

Ve čtvrtek dne 31.5. se ruší trénink přípravky na ZŠ Mládežnická z důvodu konání školní olympiády.

28.05.2018

V pátek 27.4. se z důvodu ředitelského volna na ZŠ Mládežnická ruší trénink přípravky. Děkujeme za pochopení.

19.04.2018

Vytvořili jsme anketu týkající se výjezdu fanoušků na finálové zápasy v Praze. Anketu najdete ve spodní části našich stránek. Děkujeme za vaše odpovědi.

03.04.2018

Od 23.3.2018 do konce sezóny se mění místo pátečních tréninků kategorií Ženy a Juniorky. Tréninky budou probíhat v MSH Havířov, čas tréninku zůstává nezměněn.

19.03.2018

Nejbližší narozeniny

24.07.2018Jakub Kačur (11)

24.07.2018Jan Lorenc (15)

25.07.2018Patrik Tichý (12)

26.07.2018Vlastislav Zelený (13)

27.07.2018Roman Beneš (52)

Pegres obuv Město Havířov Moravskoslezský Kraj Exelsior Group s.r.o. Burik s.r.o. Salming ČR s.r.o. MŠMT Advanced World Transport a.s. NaturProdukt Nadace OKD Florbalshop.cz Havířovský deník TVCOM Rotor Ball

© 2018 Torpedo Havířov - Všechna práva vyhrazena info@torpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 291491
Posledních 30 dnů: 2477 | Posledních 7 dnů: 544 | Poslední den: 63

Vlastní dres?
Klubové potítko?
Stylová teplákovka?
Projeď FANSHOP TH!

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne